Правилна метода отварања за одржавање и чишћење шешира!

Nov 21, 2023

Остави поруку

news-640-1357

 

Одржавање шешира је вештина коју сваки шеширџија мора да научи. Током процеса ношења шешира, неизбежно је да ће доћи до судара. Или може пасти на земљу и случајно је ставити у замрљано подручје. Када га често носите на глави и много се знојите, ако дуго не водите рачуна о томе, лако је размножити бактерије. Неки од шешира мало лошег квалитета могу чак постати плесни и имати мале црне тачке. Због тога је одржавање и чишћење шешира веома важно!

 

news-640-594

 

Затим нека вам произвођач торби за главу, који прави шешире 11 година, каже следеће две ствари:

1. Како треба да бринемо о шеширима у свакодневном животу?

2.Како правилно очистити прљаву капу?

 

news-640-167

 

Први и најважнији корак у одржавању је правилно складиштење шешира. Добар начин складиштења и место складиштења могу задржати верзију шешира неискривљеном, боју не избледети и побољшати век трајања шешира. Дакле, како правилно чувати шешире?

 

news-640-415

 

Прво, морате припремити кутију за одлагање шешира, коју треба одржавати чистом и сувом како бисте избегли унакрсну контаминацију или буђ током складиштења. Када су многи шешири сложени заједно, ставите најтежи шешир на дно, а лакши шешир на врх како бисте спречили да се неки облици шешира згњече због проблема са тежином између шешира. Поред тога, између сваког шешира може се поставити јастучић од пене како би контактни део шешира имао тампон, који може додатно заштитити облик шешира.

 

news-640-478

 

Поделите савете за одржавање шешира: Користите парни пермер да нежно испарите шешир, немојте сваки пут парити предуго. Време паре се може одредити на основу тканине шешира, обично у распону од десетина секунди. Ова метода може у великој мери вратити облик шешира, чинећи га новим.

 

 

news-640-168

 

Након заједничког одржавања шешира, потребно је обратити пажњу и на чишћење шешира. Шешири су неизбежно прљави током ношења, са различитим степеном мрља. За бољу заштиту шешира и продужење његовог века трајања могу се користити различите методе чишћења.

 

news-640-406

 

news-640-757

 

Ако постоје мале мрље на шеширу током ношења, као што су блато и прашина, сама мрља није велика, контаминирана је само до локалног положаја, можемо користити влажне пешкире или влажне марамице за директно брисање. Када бришете, немојте користити превише силе и пазите да чистите дуж мрља и околних подручја како бисте избегли да прљавштина уђе у друга чиста подручја и да изазове секундарно загађење.

 

news-640-752

 

Шешир се случајно залепи за велику површину прљавштине, а нешто прљаве воде је продрло у тканину унутар шешира. Најбољи начин је да га оперете водом. Због различитих материјала за шешире, свако мора да потврди да ли материјали за шешире могу да додирују воду пре прања!

1.Узмите одговарајућу количину топле воде испод 40 степени, ставите шешир у воду и потопите у благи детерџент за веш 20 минута;

2. Нежно очистите прљави део шешира меком четком, четкајући нежно и полако од врха до дна;

3. Отворите унутрашњи слој шешира. Поред чишћења прљавштине и унутрашњости шешира, треба пажљиво очистити и места попут знојних трака. Овај део тканине је директно у контакту са нашим челом и косом, која врло лако продире у зној и размножава бактерије.

4. Промените воду и очистите пену на шеширу. Немојте користити славину за насилно испирање, то може да промени облик шешира, што резултира асиметријом леве и десне стране шешира.

 

news-640-160

 

Након прања капа може се сушити на ваздуху природним путем или феном за косу.

1.Прво користите пешкир или упијајући папир да бисте апсорбовали вишак воде из шешира, а затим положите шешир равно. Не увијајте шешир директно!

2. Ако се природно суши на ваздуху, шешир ће бити окачен на проветреном месту у сенци и немојте га директно излагати сунчевој светлости, јер може да изазове губитак боје.

3. Подесите температуру фена и користите топли ваздух док користите фен за сушење шешира. Приликом дувања, подесите размак између уста ваздушног канала и шешира на одговарајући начин и полако дувајте у једном смеру, тако да ветар односи влагу у шеширу.

Топли подсетник:

Природним сушењем на ваздуху је релативно лако да се шешир поново контаминира, препоручљиво је користити фен за косу да га осушите и одложите директно у ормарић након дувања и обликовања.

 

news-640-163

 

Након што се шешир очисти, облик шешира од мекане тканине се лако мења или преклапа, што је потребно накнадно прилагодити.

 

news-640-527

За обликовање се могу користити посебни носачи за шешир. За оне који код куће немају потпору за шешир, као замена за фиксирање и обликовање могу послужити балони или куглице од старог папира.

 

news-640-101

 

Толико о дељењу. Као свакодневни додатак који нас прати, шешири чине наше одевне комбинације разноврснијим и углађенијим. Сунчани дани пружају нам хладовину и УВ заштиту, док кишни дани пружају заклон од ветра и кише. Морамо се добро побринути за то и надамо се да ћемо пратити једни друге дуже време.

 

 

Pošalji upit